1.JPG
1.JPG
2.JPG
2.JPG
3.JPG
3.JPG
4.JPG
4.JPG
5.jpg
5.jpg
6.JPG
6.JPG
7.JPG
7.JPG

Vznik a název Klášterce je spojován s řádem benediktinů, kteří zde ve 12. století založili malý klášter - claustrellum. V minulosti (do konce 19. stol.) se nejvíce na prosperitě podepsal rod Thunů. Byl to především renesanční zámek, který přestavbami po četných požárech získal novogotickou podobu, a v nejbližším okolí zámku desetihektarový anglický park s dendrologickými unikáty. Součástí parku je sala terrena a plastiky vynikajícího J. Brokoffa, sochaře vrcholného baroka. Z tohoto období se v místě nacházejí sakrální stavby podle plánů stavitelů Luraga a Dietzenhoffera, z dalšího století měšťanské domy na náměstí a neměli bychom zapomenout na minerální pramen Eugenie, objevený roku 1833. V nejbližším okolí pramene se v současné době horečně rozšiřuje lázeňský park s mnoha sportovními a odpočinkovými zónami za pomoci finančních podpůrných fondů EU. Obecně nejproslulejší je druhá nejstarší porcelánka v českých zemích, slavná pod svou zakladatelskou značkou Thun.

Okolí Klášterce je prošpikováno turistickými stezkami, nabízí zájemcům možnosti rybařit, houbařit, provozovat cykloturistiku na nových cyklostezkách, myslivost (v blízkosti obora), v létě rodinné koupání v místním Aquaparku, v zimě zimní sporty na Klínovci a Měděnci.

Samotný pension "U jezu" se nachází naproti Zámku, na protějším břehu řeky Ohře a je dobře viditelný ze všech částí zámeckého parku. Jedná se o rodinný podnik s dlouholetou tradicí, který uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Velkou předností kvůli bezpečnosti je oplocení celého objektu včetně parkoviště. Nezanedbatelný je klid a překrásný výhled na Zámek s jeho parkem přes stříbrnou Ohři. V budově je 8 dvoulůžkových a 1 čtyřlůžkový pokoj, všechny vybavené sociálním zařízením, televizí a minibarem. Společenská místnost s kapacitou 40 míst je vhodná také pro pořádání firemních akcí, svateb, rautů, večírků a dalších společenských akcí pro uzavřené společnosti. Návštěvník penzionu může využít i velmi dobře vybavenou kuchyňku. Pro informacechtivé zákazníky je v našem pensionu možnost využít přípojku na internet. Majitelé pensionu se těší na Vaši návštěvu a přejí ničím nerušený pobyt.


Ceník Pension
Jednolůžkový pokoj450,- vč. snídaně
Dvoulůžkový pokoj800,- vč. snídaně
Třílůžkový pokoj1100,- vč. snídaně
Čtyřlůžkový pokoj1400,- vč. snídaně
Ceny jsou včetně 5% DPH.
V případě dlouhodobého ubytování jsou ceny smluvní.
V případě zájmu možnost ubytování v samostatném bytě 4 + 1 (150 m2) - vhodné zejména pro firmy.